CZ | EN | DE odkaz na video « návrat na rozcestí

Půjčovna kanoí Otava

Kánoe Otava

Do nabídky naší půjčovny kánoí jsme nově přidali i vodácké výlety na Otavu. Zlatonosná řeka, jak se Otavě mnohdy říká, je sjízdná od Čeňkovy pily až k soutoku s Vltavou v délce 113 km. Otava je obecně jednou z nejoblíbenějších a nejznámějších českých řek, její povodí čítá plochu o rozloze 3840 km2 a mezi nejzajímavější místa, jimiž řeka protéká, patří Sušice, Horažďovice, Strakonice a Písek.

Nejoblíbenějším úsekem je potom úsek mezi Čeňkovou pilou a Sušicí. Zkušení vodáci ocení i náročný horní úsek s peřejemi, který je sjízdný pouze za vyššího vodního stavu, rekreační vodáci však ocení spíše trasu RadešovSušice.  Pokud přemýšlíte nad tím, že strávíte léto na palubě kánoe, Otava Vám může nabídnout čistou vodu i krásnou přírodu. Pokud Vás láká dlouhodobější výlet na vodě, můžete svou cestu ukončit až ve Strakonicích nebo Písku. Půjčovna Kánoe Otava tak má co nabídnout nejen profesionálním vodákům, ale i naprostým začátečníkům.

Otava si získává své příznivce nejen krásnou krajinou nebo příležitostmi pro okolní výlety, ale také tím, že i v sezoně nabízí prostor, a nemusíte se tak mačkat mezi davy lodí. Otavu si zkrátka oblíbí každý, kdo hledá pohodovou dovolenou na čisté a krásné řece.

Pokud Vás Otava oslovila, naše půjčovna Kánoe Otava Vám může nabídnout své kvalitní a spolehlivé služby. Můžete si u nás půjčit jak samotné kánoe, tak i veškeré další vybavení potřebné pro sjezd řeky, ať už se jedná o jednotlivce nebo větší skupinu. Nabízíme taktéž speciální ceník pro školy, kterým poskytujeme potřebný servis.

Jaké kánoe Vám na řece Otavě nabízíme?

Pokud plánujete sjezd Otavy a nemáte veškeré potřebné vybavení, půjčovna Kánoe Otava je tu právě pro Vás. V naší půjčovně si můžete vybrat z obsáhlé škály různých druhů kánoí vhodných pro začátečníky i zkušenější vodáky. V naší nabídce naleznete menší kánoe pro maximálně dvě osoby i větší kánoe pro tři osoby. Pokud budete mít zájem, můžeme Vám nabídnout i nafukovací kánoe, rafty v mnoha odlišných velikostech nebo širokou škálu kajaků určených i pro jednu osobu.

Kánoi Vydra

Tato kánoi je určena pro 2 osoby, její délka je 4,4 m a šířka činí 0,8 m. Samotná kánoi váží 37 kg a její nosnost je 300 kg. Jedná se o lehčí turistickou kánoi se dvěma dřevěnými sedačkami, jejíž konstrukce vychází z laminátové vydry. Kanoe je snadno ovladatelná a má úzké ploché dno s mělkým kýlem. Díky uzavřené přídi i zádi vody je umožněno sjíždění jezů bez přílišného zalití vodou. Tato kánoi není vhodná pro naprosté začátečníky, kteří od sjezdu očekávají převážně relaxaci.

Kánoi Turan

Tato kánoi je určena pro 2 až 3 osoby, její délka je 4,5 m a šířka činí 0,96 m. Samotná kánoi váží 45 kg a její nosnost je 460 kg. Tyto kánoe poskytují mimořádnou stabilitu a nosnost, a jsou tedy vhodné pro veškeré začátečníky či rodiny s dětmi. Příď i záď kánoe jsou uzavřené a loď má tři sedačky, přičemž na třetí sedačku se vejdou i dvě děti.

Kánoi Dag- Ardechois

Tato kánoi je určena pro 2 až 3 osoby, její délka je 4,6 m a šířka činí 0,9 m. Samotná kánoi váží 45 kg a její nosnost je 400 kg. Jedná se opět o velice stabilní loď vhodnou pro začátečníky nebo rodiny s dětmi. Do lodi se vejdou dva barely, které lze upevnit popruhy, jež jsou součástí kánoe, loď je však natolik prostorná, že případně jde uschovat lodní pytel ve špičce lodi. Kánoe má dvě sedačky vylisované přímo z materiálu lodi, nicméně je časté, že rodiče vozí děti uprostřed lodi namísto barelu. Děti tak mohou sedět proti směru jízdy a být v neustálém kontaktu s kormidelníkem.

Kánoi Pálava

Tato kánoi je určena pro 2 osoby, její délka je 3,8 m a šířka činí 0,9 m. Samotná kánoi váží 16,5 kg a její nosnost je 240 kg. Velice populární nafukovací kánoi Pálava je vhodná pro sjezdy na řekách nižších obtížností. Jedná se o stabilní kánoe vhodné pro začátečníky, které jsou dostatečně prostorné pro umístění bagáže pro dvě osoby nebo instalaci třetí sedačky po dítě. Pro sportovní sjezdy je možná instalaci stehenních popruhů, které umožňují bezpečné zakleknutí při plavbách v peřejích.

Kánoi Baraka

Tato kánoi je určena pro 2 až 3 osoby, její délka je 4,1 m a šířka činí 1,05 m. Samotná kánoi váží 23,5 kg a její nosnost je 350 kg. Samovylévací kánoe Baraka jsou ideální volbou pro začátečníky a zkušení vodáci na ní mohou sjíždět i středně těžkou divokou vodu. Jedná se o velice prostornou kánoi pro umístění bagáže pro dvě osoby nebo instalaci třetí sedačky po dítě. Při sjíždění jezů nebo při plavně v peřejích vodáci ocení mimořádně pevný trup lodi. Pro sportovní sjezdy je možná instalaci stehenních popruhů, které umožňují bezpečné zakleknutí při plavbách v peřejích.

Půjčovna Kánoe Otava nabízí také kompletní vodácké vybavení

V půjčovně Kánoe Otava naleznete kromě samotných kánoí, raftů a kajaků i veškeré vybavení, které je pro sjezd třeba. Na výběr máte z několika druhů vest pro dospělé i děti, helmy, pádla, barely, pumpy nebo házečky. Není tak třeba utrácet peníze za vybavení, které použijete jen zřídka, stačí si veškeré zboží půjčit.

Věrnost dokážeme ocenit

Nabízíme půjčení veškerého vybavení a lodí za velice příznivé ceny, a aby toho ještě nebylo málo, pro naše stálé zákazníky jsme připravili věrnostní program, díky kterému lze výrazně ušetřit. Ke každé páté plavbě nabízíme slevu až ve výši 50 % ze základní ceny a kromě toho nabízíme speciální nabídky pro školy s kompletním servisem včetně jídla a ubytování, ze kterých si lze vybrat jednodenní i několikadenní vodácké kurzy. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás samozřejmě můžete obrátit, rádi Vám poskytneme další informace a pomůžeme s výběrem kánoe nebo vybavení.

Široká škála jednodenních či vícedenních výletů

Z několika tras pro jednodenní i několikadenní výlety si vybere naprosto každý. V případě zájmu je také možné využít služeb profesionálního průvodce.

Jednodenní plavby po Otavě:

Radešov - Sušice

Délka: 16 km

Průměrná doba plavby: 4 - 5 h

Sušice - Horažďovice

Délka: 13 km

Průměrná doba plavby: 5 - 6h

Vícedenní plavby po Otavě:

Sušice - Katovice

Délka: 28 km

Průměrná doba plavby: 2 dny

Sušice - Štěkeň

Délka: 44 km

Průměrná doba plavby: 3 dny

Sušice - Štěkeň

Délka: 44 km

Průměrná doba plavby: 3 dny

Sušice - Putim

Délka: 57 km

Průměrná doba plavby: 4 dní

Sušice - Vrcovice

Délka: 70 km

Průměrná doba plavby: 5 dní

Sušice - Zvíkovské Podhradí

Délka: 87 km

Průměrná doba plavby: 6 dní

Nabízíme slevy pro školy, studenty nebo větší skupiny

Pro školní výlety a vodácké kurzy máme k dispozici speciální ceník a poskytujeme jim veškeré potřebné vybavení či v případě zájmu dokonce i služby akreditovaného instruktora. Zajišťujeme taktéž ubytování ve stanech nebo chatkách. Naše půjčovna kánoí - Otava taktéž nabízí slevy pro studenty středních a vysokých škol ve výši 10 % a další slevy jsou k dispozici pro větší skupiny.

Cena výletu zahrnuje i pojištění

Pojištění vztažené na nechtěné poškození lodi nebo vybavení je zahrnuto v rámci celkové ceny výletu. Pojištění se však nevztahuje na odcizení zboží nebo jeho úmyslné poškození například v situacích, kdy daná škoda vznikne v úseku se zákazem splouvání.

Další důležité informace

Nejsme tou zcela nejlevnější půjčovnou kánoí na Otavě, ale nejlevnější neznamená nejlepší a u těch nejlevnějších půjčoven můžete v konečném součtu zaplatit mnohem víc. U těch vůbec nejlevnějších půjčoven se navíc často setkáte se skrytými poplatky za manipulaci nebo třeba doplatky za pádla, vesty a další doplňky, které jsou u nás již zahrnuty v ceně. U naší půjčovny Kánoe Otava lze navíc telefonicky změnit místo vrácení.

Využijte naše profesionální a špičkové služby

Ke všem zmíněným důvodům, proč si vybrat zrovna půjčovnu Kánoe Otava přidejte profesionální služby, nízké ceny a ochotu vyjít našim zákazníkům vstříc a bude Vám nad míru jasné, že když na Otavu, tak s námi! Těšíme se na Vás!